blog

Krátko ku kontajnerovým medveďom

Roky rokúce schádzajú medvede priamo do dedín. Sem tam sa stane incident, niekto je zranený a následne niekto iniciuje hon na konkrétneho medveďa.

Je však rok 2016 a niektorí ľudia si to už uvedomujú, inými slovami idú s dobou. Ak sa niečo osvedčí v zahraničí, minimálne sa to snažia presadiť aj na Slovensku. Sú progresívni, nezaspali niekde na prelome tisícročia. Ako to súvisi s medveďmi u nás, v Turci? Jednoducho. V roku 2016 je v tejto otázke už stanovené štandardné a platné riešenie a tým je  prevencia. Zabezpečené smetné nádoby . Rovnako ako platí už spomínané preventívne riešenie, platí aj nasledovné: Odstrelom medveďa, hoc aj 50tich medveďov sa nič nevyrieši, pretože vôňa odpadu priláka ďalších..

Vo Vysokých aj Nízkych Tatrách pribudnú ešte tento rok desiatky nových kontajnerových miest na komunálny odpad, ktoré budú zabezpečené pred medveďmi. Ako informovala hovorkyňa envirorezortu Petra Stano Maťašovská, ministerstvo životného prostredia (MŽP) na tento účel vyčlenilo 1,5 milióna eur z Environmentálneho fondu.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/402498-kontajnery-v-tatrach-zabezpecia-pred-medvedmi/

A ja sa pýtam:

Je to také zložité na pochopenie?

Morálny podklad neriešim, usmiatych nenávistnych „hadov vo fraku“ máme všade plno, ale ako je možné, že sa v roku 2016 žiada odstrel medveďa miesto prevencie? Kto si to tak drzo a aj cez mŕvoly presádza? Je to účelové? Prečo sa miesto odstrelu nerieši zabezpečenie smetných nádob? Čaká sa na incident? Aby sa mohol následne vybrať niekto, kamarát, na odstrel? Je to účelové?

Je to tak? Môže to byť tak?

Nerozumiem starostom dedín, ktorí vypisujú polo-inteligentné statusy o medveďoch na socialných sieťach, miesto toho, aby začali zhánať financie na zabezpečenie odpadu vo svojej obci, prípadne iné preventívne kroky. Tak, ako to robia iní.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *