blog

Z automechanikov a robošov sa nemôžu stať odborníci na medvede

Ono to už tak býva, že tí najhlúpejší ľudia s nízkym vzdelaním si nárokujú najviac výsad a vedomostí. Na všetko. Pojem hnutie päťkárov vymyslel Michal Havran. Zrazu všetko vedia a najviac zarážajúce je to, že si to pre svoj nízky intelekt vôbec neuvedomujú. Hejslováci.

Vedia, čo s Mochovcami, ako sa modliť, koľko piť, vedia, ako sa má skončiť vojna v Sýrii, o čo ide na Ukrajine, vedia, aké konštrukčné chyby má také a také auto, a prečo sa im nepáči nová Kirschnerová, vedia, že nás posýpajú, lebo z lietadiel sa trúsi rovnako ako z ich vlasov, neveria skúsenému pilotovi, ale veria susedke Gitke, ktorá to čítala na facebooku a poslala to svojim kamarátkam, a teraz majú na balkónoch plochej zeme odparovače s octom, aby rozohnali posýpacie oblaky, lebo oni, práve oni sa dozvedeli všetky pravdy sveta o tom, ako to bolo, kto podpálil Notre-Dame, kto strieľal na Kennedyho, čo dávajú do liekov a čo do nich nedávajú, vedia, na ktorej strane treba zaspávať.

Z mizerných žiakov bez ambície, z podpriemerných študentov, ktorí nikdy nevynikali pracovitosťou a zvedavosťou, sa dnes stali takmer privilegovaní influenceri.

Môžem len plne súhlasiť. Nebyť internetu a lacných šuntových telefónov za 50 euro, neboli by nikým. Ich jediná životná výsada je ráno vstať, zapnúť rádio Vlna, kde rotujú 10 pesničiek dookola celý rok – pretože ich priemernučkým nárokom to stačí a začať si až do večera sťažovať, ťažkať, mudrovať a ohovárať. Títo ľudia nie sú odborníci, nie sú ani vzdelaní. Sú to mrzúti, ktorých láme a denne bije život. Sťažujú si a mudrujú na všetko. Od hokeja, cez medvede, až po očkovanie a Covid. Je pre nich katastrofa, keď v obchodoch stúpne mlieko o 20 centov, nevedia sa s tým zmieriť. Nechápu a neakceptujú zmeny, ktoré život prináša. Bránia sa im a bojujú s nimi. Sú predsa už raz naučení, že niečo je tak a keď zrazu príde zmena, ich život pretkaný ich slabučkým intelektom sa bortí.

Čo tam po odborníkoch

Smejú sa odborníkom, ale odborníci sa nesmejú z ich priemernosti. Tomu, že miesto dovolenky na Maldivoch volia každý rok dovolenky za 100 euro v Chorvátsku, či podobnej stoke. Nikto sa nesmeje tomu, že sa neučili a teraz sa musia živiť manuálne, niekde ako murári, automechanici, roboši za pásmi v automobilkách. Podradné nízkopríjmové zamestnania. Nesmejú sa ani im kvietkovaným profilom na sociálnych sieťach so srdiečkami, kde zdieľajú jednoduchšie citátiky, vtipy, recepty a kvízy. Nikto sa nesmeje tomu, že ich hudobný vkus je zúžený na Elán, Kandráčovcov a zvyšných 15 podobných gýčovitých sračiek z rádia Vlna, či Expresu. Nikto sa nesmeje tomu, že nechápu život okolo seba, žijú sústavne v strachu, odmietajú sa učiť nové veci a denno denne si sťažujú (na kolóny, na politiku, na zvyšovanie cien, na nemocnice, na hento, či na iné). Svoje denno denné prehry nad životom, ktoré šikovní a úspešní ľudia nepoznajú, si potom luftujú na iných. Urážkami, nenávisťou, neprajnosťou a nadávaním.

Nie, tejto negativistickej a neprajnej lúze sa nikto neposmieva. Ale mal by sa. Pretože oni majú výsadne právo vedieť viac ako vedci a odborníci, ktorí sa svojmu povolaniu venujú desiatky rokov, v teréne majú strávených tisíce hodín, naštudovaných toľko kníh, materiálov a článkov, koľko títo mentálni atléti neprečítajú spolu za celý život. Rozkliknite si prosím tento screenshot na celú obrazovku.

rozklikni pre zväčšenie

Majú výsadné právo sebcov a okolo sebcov sa musí skákať a jednať s nimi ako v rukavičkách. Nikto nemá nárok niečo im radiť alebo hovoriť, vedia všetko najlepšie. Nemusia nič čítať, nemusia nikoho počúvať a nič nové sa učiť. A preto skončili tak ako skončili. Za pásmi, roboši v zaprdených montérkach a automechanici. Vedia viac ako odborníci, vedci a ochranári. A pritom nevedia nič. Teda až na to 24/7 sťažovanie.

Nechcú sa vzdelávať, nechcú študovať a napredovať. Veď to, čo sa učili pred 30 rokmi v škole predsa stačí. Učí sa iba v škole, potom sa už len žije, no nie? Inak sa vedomosti získať nedajú.

Nie, títo ľudia by nemali rozhodovať o veciach, aj keď v podstate ani nerozhodujú, keďže sa neučili a dopadli tak ako dopadli. O medveďoch našťastie nerozhodujú ani náckovia, či pseudoodborníci, ktorí medveďa v živote nevideli a nemali ani snahu študovať jeho správanie, etológiu, zvyky a návyky. A to je dobre.

*Profesné povolania v tomto článku nie sú brané doslova. Je to skôr synonymum neodbornosti a výsad ľudí, ktorí danú problematiku medveďov neštudujú a nepoznajú.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *