Retardom roka 2019 sa stáva Marek Belák z Martina

Marék Belák chcel dať odstreliť 1000 medveďov

Zdieľaj!

O Marekovi Belákovi som už nejaký ten článok písal, ešte veľmi slušne a umiernene. Proti medveďom zbrojí už dlhšie, na sociálnej sieti k tejto téme maže komentáre, ktoré sa mu nepáčia a na normálne argumenty ani nereaguje. Preto ho týmto obrazne vyhlasujem za dementa roka 2019, lebo takáto nenávisť, takýto nezáujem o normálnu diskusiu a ignorácia faktov, zosmiešňovanie odborníkov na túto problematiku si iné pomenovanie ani nezaslúži. Belák tiež dáva na klasiku – šíri iracioálny strach o tom, že sa ľudia boja chodiť do lesov. Nikto sa do lesov chodiť nebojí.
Strana za ktorú kandidoval ho vyzývala k stiahnutiu príspevkov, no Belák ignornoval. Preto ho týmto dňom odvolali z kandídatky. Miracles and shit happens sometimes.

Odborník na slovo vzatý

Treba dodať jednu zásadnú vec, kedže Belák o sebe tvrdil, že sa medveďom chce aktívne venovať. V živote nevidel v prírode jediného medveďa, nepozná ich morfológiu, správanie, zvyky, atď.

Neviem, či ide o sociopátiu, či poruchu osobnosti, ale normálny človek voči medveďom cíti empatiu a nie nevraživosť, či neutíchajúcu túžbu po regulácii. Môže za tým byť aj nižšie rozumové ustrojenie, kto to má vedieť. Iba jednoduchší ľudia chcú ovládať, resp ničiť to, čoho sa boja.

Avšak o riešení problémových medveďov všetci vieme. Ročne sa regulačne odstrelí 10-20 kusov, upozorňuje sa na zlé hospodárenie na poliach, zvyšujúca sa návštevnosť horských lokalít a stredisk, nekontrolovaný odpad, prikrmovanie poľovníkmi a podobne. Počet medveďov znižuje aj prirodzená výsoka mortalita mláďat a strety na cestách a železniciach.

Šťastné a veselé dnes prajem Vám :)

ps. nie som fanúšik Ľudovej strany Naše Slovensko.

EDIT 25.12.2019

Belák zmazal všetky svoje posledné príspevky na FB a zrušil aj svoju FB stránku https://www.facebook.com/marekbelakpolitik/

podobné články

Leave a Comment