Poľovníctvo na Slovensku sa zruší. Tak či tak. Skôr či neskôr.

Zdieľaj!

Napísal som jeden koment a otvoril tému. Neviem, čo k tomu viac povedať. Nejdem dnes písať nič odborné, len to v rýchlosti zhrniem.

Sme v dobe, ktorá praje ľudom, ktorí neostali zaseknutí v minulom storočí. Dokonca praje aj takým, ktorí neostali niekde v roku 2013, či 2017. Svet sa mení každým rokom, každým dňom. Je úplne jedno v akej sfére, či v akom obore toto platí. Poľovníctvo žiaľ ostáva zaseknuté v dobách minulých. Trvám na jeho zrušení a trvať budem. Poľovníctvo škodí, zavádza a drží sa storočných dogiem, do istej miery je prejavom nižšieho intelektu a slabšieho rozumového ustrojenia (viera v storočné dogmy, že zver je závislá od človeka, že človek jej musí pomáhať, pričom máme na mysli 3 druhy zvery, ktoré sa strieľajú, nie pomoc 400 druhom, ktoré tu žijú, atď.). O pseudopomoci zvieratám som písal v tomto článku. Pytliactvo, alkohol, aroganté a hrubé chovane poľovníkov voči turistom a kopec kopec iného.

Prečítajte si stovky, možno tisíce negatívnych skúsenosti ľudmi s poľovníkmi v tejto peticíí. Máte čitanie na niekoľko hodín.

Ministerka Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná je tohto všetkého krásnym dôkazom. Jednoducho klame. Z jedného komentára urobila hneď vyjadrenie PS/spolu, čo je čisté klamstvo, viz video nižšie:

Klamstvá

  1. Neexistujú predstavitelia PS/SPOLU, ktorí by sa vyjadrili, že chcú poľovníctvo na Slovensku zakázať. Ten koment o rušení poľovníctva som písal ja, nie pán Wiezik.
  2. Pán Wiezik sa nikdy nevyjadril tak, ako to hovoríte vy, čiže slovami: Nie je nič ľahšie, ako zrušiť na Slovensku poľovníctvo, ale najskôr musíme dokončiť lesy – čítane z papiera. Chcel by som pri tejto príležitosti upozorniť na určitú vec. Dnes sa veľmi často upozorňuje na antisociálnu poruchu osobnosti, prípadne sociopatizmus. U ľudí s touto poruchou vieme, že klamú, či prekrúcajú fakty. Ďalej vieme, že keď sa im na to potom príde, zdieľa to zomri a smeje sa z nich celé Slovensko. Sociopatizmus je proste out.
  3. Múdri a skromní ľudia vedia, že udržiavanie počtu stavov zvery v modernej dobe je výlučne nechávané na prírodu, ktorá si so stavmi zvery dokáže poradiť najlepšie. Naozaj už nie sme v roku 1800, ani v roku 1980. Ale je super, že poľovníci zakrmujú diviaky a jelene, kde potom chodia aj medvede, schádzajú do dedín a všetci následne kuvikajú, že je veľa diviakov a neviem čoho. Hlavne, že sa strieľajú vlky, ktoré regulujú tieto stavy. Pretočené logické myslenie level 500. Taktiež je super, že pod udržiavaním stavov zvery sa určite myslí tých 400 druhov zvierat, ktoré nám tu žijú. Poľovníci vždy riešia len to, čo môžu streliť – srny, medvede, vlkov, diviaky, líšky. O nič iné sa nestarajú. Think. Poľovníci sa starajú o tieto 4 druhy zvierat len preto, aby bolo čo strieľať.. O nič iné nejde.
  4. Poľovnícka kynológia by po zrušení polovníctva nemala problém. No tak by proste šli vedľa do Nemecka, či hocikde. Každý navonok zložitý problém ma jednoduché riešenie :)

Netreba si nejak brať servítky a asi neviem, čo k tomu viac napísať. Mám neskutočné veľa negatívnych zážitkov s poľovníkmi, väčšinu zdokumentovanú na audio/video. Poľovníctvo sa zruší tak či tak, zruší ho spoločnosť samotná. Tak, ako sa zrušila kožušinové zvieratá, či zvieratá v cirkusoch, či chytanie do pascí, či testovanie na zvieratách a podobne. Spoločnosť múdrie, zmier sa s tým.

Matečná opäť niekoho zachraňuje. Pred kým?

https://martinondras.blog.sme.sk/c/519734/g-matecna-opat-niekoho-zachranuje-pred-kym.html

Prípadné invektíva platia skôr na väčšinu poľovníkov, nie na celok.

podobné články

Leave a Comment