Ilegálny motorizmus v Turci – Offroad #2

Zdieľaj!

Nečakal som, že budem písať vólne pokračovanie tohto článku. Turiecfoto okrem fotografií občas zverejňuje aj informácie o nelegálnej činnosti v Turci, ktorá má negatívny dopad na faunu a flóru. Toto upozorňovanie mnohým ľudom prekáža, pretože svoju nelegálnu činnosť nadradzujú nad rámec etiky. Nenechám sa zastrašovať a budem o týchto veciach písať aj 90-článkové seriály ak bude treba.

13640723_10208623133928942_6325807151523168242_o
motorkár smerujúci z malej fatry (turč. kľačany)

O vyhrážkach od offroadistov a motorkárov by mohli čo-to napísať aj aktivisti z Čergova alebo ľudia z VLKa.

Po uverejnení prvého článku o nelegálnom off-roade v Máji 2015, ktorý sa týkal výhradne nelegálneho OFFROADU a obsahoval fotografie áut v teréne mi týždeň na to volala policajtka, že ma potrebuje vypočuť, že som niekoho poškodil, čo sa samozrejme nepreukázalo, iba som sa dotkol niečieho ega. Dotyčná osoba mala na polícií rodinného príslušnika. To bol prvý prípad.

Skupinku 3 offroadistov, ktorí ma niekedy v 2013 klamlivým telefonátom vylákali von pred dom riešiť nejdem.

Offroadisti nie sú žiadny milovníci prírody ako o sebe klamlivo hlásia. Na profiloch týchto ľudí na FB môžte nájsť fotografie zo zberov lesných plodov, čučoriedok a podobne. Milujú zbrane, bojové plemená psov a holdujú poľovníctvu. Príroda ich nezaujíma, len ju ničia.

FLAKAC POVALAC

Čelil som vyhrážkam a čelím im dodnes. Na začiatku tohto roka si ma vyhliadol akýsi Juraj G., na FB vystupuje pod menom Flakac Povalac . Vyhrážky schované medzi riadkami som nebral na ľahkú váhu a vec oznámil na polícií, ale keďže s vyhrážaním priebežne pokračuje aj momentálne a kade-tade pod sociálnych sieťach zverejňuje moje telefónne čislo, celú vec zverejňujem.

flakac1
sms z 11/2016, klikni pre zväčšenie

S touto osobou má zrejme svoju skúsenosť aj GINN.

1548145_525413284257916_1496967053464282434_o
klikni pre zväčšenie

Jeho činnosť nezostala nepovšimnutá aj u iných ľudí.

flakac2
klikni pre celý obrázok
flakac3
klikni pre celý obrázok

Je mi ľúto, že TURIECFOTO.SK občas upozorňuje na nelegálnu činnosť, ale ako som spomínal, nenechám sa zastrašovať, pretože na to nemám čas a náladu. Turiecfoto nemá nič proti legálnym off-road akciám a kľudne ich podporí. Nezabúdajme, že jazda autom v chránených územiach sa končí takto.

15039530_222687791499651_271223493225760175_o
klikni pre zväčšenie

Nič, iba veľké EGO

V Rusku existuje občiansky projekt StopXam, ktorý dohliada na to, aby ľudia nejazdili autami po chodníkoch. Niektorí vodiči sú ochotní vytiahnuť aj zbraň len preto, aby mohli po chodníku jazdiť a presadzovať tým vlastné EGO. Oni nechápu, že je to zakázané a že ohrozujú iných. Berú to ako útok na vlastnú osobu, miesto toho, že by sa zamysleli nad tým, že porušujú zákon. Nič iné v tom nie je, len EGO. Podobné presadzovanie sily a vlastných potrieb sa deje aj pri off-roade.

Related posts

3 Thoughts to “Ilegálny motorizmus v Turci – Offroad #2”

  1. Stefan (Matej Mandik)

    Viktorko ty naša laska zakomplexovaná 🙂

    To parožie co si mal na svojom FB profile si sem zabudol dodať:)))

  2. Miroslav

    Kazdy kto je v horach na terrenom motorovom vozidle je hned oznaceny ako „offroadista“ ktory nema rad prirodu, nici ju, nie je polovnik ale vlastni zbran a holduje polovnictvu?Ale nemas gule sa pustat do polovnikov ktori po horach nechodia na konoch, ale taktiez na autach. Ale to ti uz nevadi, lebo tam nic nezmozes.Mal by si obratit pozornost na ludi ktori naozaj priamo nicia prirodu odpadkami, pytliactvom, vyrube lesov a nie toho co prejde okolo autom

    1. „Akékoľvek jazdenie motorovými vozidlami mimo ciest bez právneho dôvodu je v súčasnosti nezákonné. Ak použijete vozidlo mimo cestu a nie ste na území, ktoré patrí do lesného pôdneho fondu alebo tam nie je vyhlásený stupeň ochrany 2 a vyšší, dopúšťate sa dopravného priestupku a môže vám byť uložená pokuta. V prípade, že s vozidlom jazdíte po pozemku v druhom a vyššom stupni ochrany alebo po pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu, formálne sa dopúšťate trestného činu a v tom najhoršom prípade sa vám môže stať, že si posedíte jeden rok v niektorom našom nápravnom zariadení. „

Leave a Comment